iPhone & Dantel üzerine

Dantel masaüstü uygulaması =) mesajlardan gördüğüm kadarıyla ilgi çekmeye devam ediyor. Bilgisayar ekranında – ve televizyonu üzerinde orjinal danteli ile – yetinmek istemeyen bazı arkadaşlarımızın ihtiyacına çözüm amacıyla şu aralar iPhone için de bir uygulama geliştiriyorum.

dant

İşleyişine henüz karar vermedim ama ilk versiyonunda, iPhone kullanıcılarının benzerlerine aşina olduğu bir yapıda olacaktır. Kamera ile çekim yaparken sarkmakta olan danteli görüntüye oturtabilirsiniz veya çekmiş olduğunuz fotoğrafların üzerine dantel işlemesini seçerek – eğip bükerek  – kaydedebilirsiniz.

Deneme yanılma yöntemi ile sokakta sağa sola dantel yapıştırmayı en basit ve hızlı şekilde halleder halletmez uygulamayı yükleyeceğim.

Hazır konusu açılmışken geçen hafta dantel yapımını ciddi bir şekilde anlatmamı isteyen bir kullanıcıdan e-posta geldi de ben gerçek hayatta dantel işlemediğimi (ve hatta hiç anlamadığımı) belirtmek isterim. Uygulamaların teknolojisi, etkileşimi vb. konular hakkında sorularınızı ve tabii ki eleştirilerinizi yazabilirsiniz ama tekniği yada beğendiğiniz işlemeler hakkında sorular göndermeye devam ederseniz cevap veremeyebilirim!

mehmet t. akalın

One Comment

  1. I will consider to use one of it for our new site. Thanks.